Podpórki do kwiatów ogrodowych

Kwiaty wysokie lub mające tendencję do pokładania się wymagają podpórek. By jako tako wyglądały trzeba je zakładać zanim roślina będzie zbyt wysoka. Najlepszym terminem jest czas kiedy roślina dorasta do wysokości 20-30 cm. Wówczas pędy wrastają w otwory a liście układają się naturalnie zakrywając druciany stelaż. Sam stelaż nie powinien być niższy jak 2/3 wysokości rośliny. Musimy pamiętać że im wyższa i cięższa roślina tym głębiej podpórkę należy wcisnąć do ziemi.

To co jest w sklepach ma kilka wad. Z reguły są za niskie do wysokich roślin, ich obręcze nie są podzielone. Oba te czynniki musimy poprawić we własnym zakresie. Ja kupuję zielony, plastikowy sznurek i sama tworzę kratkę na obręczach. Majsterkowicz może oczywiście przyspawać pręty, które po pomalowaniu będą o wiele lepsze. Najprostszym rozwiązaniem na wydłużenie jest przyspawanie odpowiednia długich prętów do nóg. Kiedy nasz mężczyzna nie ma zdolności lub go brak radzę sobie wbijając trzy długie pręty lub rurki wodociągowe do ziemi i parę centymetrów poniżej gruntu mocno przywiązuję do nich sam stelaż. W rurkach mam dziurki lub góra jest zawinięta w haczyk. Wiązanie przysypuję ziemią i jest dobrze. Zaginam pręt w różne kształty młotkiem na kawałku solidnej rury o średnicy około 10 cm.

Poniżej kilka przykładów dla inspiracji, mam nadzieję, że nie straszą swym wyglądem.

przykłady

Reklamy

Komentarze 3 to “Podpórki do kwiatów ogrodowych”

  1. Leszek B. Says:

    Witam. Jestem czytelnikiem tego bloga od dawna. Kilka razy pisałem z Panią Zoją. Teraz prowadzę fanpage pewnego sklepu internetowego z roślinami. Czy mogę prosić o zgodę Państwa do publikacji linków z artykułami na tym fanpagu? Proszę o kontakt na meil. Pozdrawiam


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: