T

Jeśli klikniesz na obrazek zostaniesz przeniesiony/a  na stronę opisującą daną roślinę.

Tarczownica tarczowataTojad lisiTojad południowyTelima wielkokwiatowaTojeść rozesłanaTrójsklepka szerokolistnaTriteleiaTrzmielina Fortune`aTekofilaTrzmielina oskrzydlonaTrojeść krwistaTaczyca dziurawcolistnaT.Menziesa

Reklamy

Komentarzy 11 to “T”

 1. Ediakar Says:

  Czy zna Pani Tilantsię – „Brodę starca”, jeśli to proszę o jakieś rady, bo spryskuję ją co dwa dni od 2 lat i jakoś nie chce rosnąć…

 2. Doxi Says:

  Pani Zoju, czy mogłaby Pani w wolnym czasie zamieścić opis rośliny Triteleia laxa? Dostałem małą cebulkę odmiany ‚Queen Fabiola’, którą chciałbym uprawiać w doniczce, ale zupełnie nie wiem, jakie warunki jej zapewnić. Z góry dziękuję i pozdrawiam ciepło!

 3. Doxi Says:

  Pani Zoju, dziękuję za opis hiacynta kalifornijskiego. Na szczęście cebulka nie wymaga żadnych dziwnych zabiegów – szczerze przyznam, że uprawa cebulowych w doniczce jest dla mnie do tej pory wielką tajemnicą. I chyba nie mam też do tych roślin odpowiedniej ręki. Pani Zoju, jeśli mogę, miałbym kolejną prośbę – dostałem wczoraj sadzonkę trzmieliny o ozdobnych liściach, odmiany karłowej, do pojemnika. I znów nie bardzo wiem, jak się nią zająć, by pięknie rosła. Mogłaby Pani w wolnej chwili ją opisać? Byłbym bardzo wdzięczny. Pozdrawiam ciepło!

 4. Doxi Says:

  Pani Zoju, dostałem wczoraj propozycję otrzymania sadzonki turówki wonnej (Hierochloë odorata), ale nie wiem, czy roślina nadaje się do uprawy doniczkowej. Jeśli tak, mógłbym Panią prosić o opisanie tej rośliny? Z góry bardzo dziękuję i pozdrawiam ciepło!

  • zojalitwin Says:

   Można tylko proszę zaopatrzyć się lub zrobić solidna doniczkę z drewna wyściełana od środka folią budowlaną. Taką jaką osłania się fundamenty domów. Nie trzeba będzie nic robić i tak przetrwa na balkonie. Pojawia się bardzo wcześnie więc może być uszkadzana przez późne przymrozki więc na takie dni lub noce doniczkę do mieszkania. Trawa dość szybko zasycha. Można to trochę opóźnić przycinając po kwitnieniu.

 5. Damian Says:

  Dołączam do grona pani wyznawców 🙂
  Mam jedną zagwozdkę. Niby o tulipanach wszystko i wszędzie zostało powiedziane i napisane ale jednej rzeczy wujek google znaleźć nie może. Chodzi o wykopywanie cebul. Wtedy kiedy jest na to pora nie mam i raczej nigdy nie będę miał czasu. Pytanie: czy można tulipany wykopywać i od razu przesadzać kiedy jest właśnie czas sadzenia cebul tj. wrzesień/październik? I czy cebulki bardzo na tym ucierpią jak tak lato spędzą w ziemi a przeprowadzka od razu na jesieni? Dla ułatwienia wszystko posadzone w koszykach.

  • zojalitwin Says:

   Osobiście nie wykopuję 2- 3 sezony w zależności od odmiany. Potem wykopuję kiedy mam czas i po obeschnięciu sortuję na różne rozmiary. Potem sadzę jesienią. Zatem można i wczesną jesienią tylko poczekać na suchszy okres. Nadmiar wody jesienią to przy uszkodzonych korzeniach może oznaczać gnicie.


Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

%d blogerów lubi to: